טיפול בכאב סו ג'וק שמנים אתריים לרפלקסולוגים רפלקסולוגיה טיפול בבעיות אורטופדיה פתרון טבעי ל- adhd ארומתרפיה - קורס ארומתרפיה בשיטת מ.ס.ת. למטפל ברפואה משלימה הרצאות בריאות בראשל"צ עיסוי רפואי עיסוי ספורטאים אירידיולוגיה (אבחון) חנות האתר הזדמנות עסקית (מצגת) הפורמולות הסיניות טיפול ל- אוסטיאופורוזיס ניקוי מעיים, ניקוי רעלים הורדת משקל / הרזיה טיפול במחלת טרשת עורקים תפקודי כליות | טיפול חגורות אורטופדיה לכאבי גב מטפל ברפואה משלימה? כנס! כולסטרול וסטטינים אפילפסיה | טיפול טבעי היגיינת הפה אנטי-אייג'ינג לטיפוח העור הורדת נפיחות מתחת לעיניים שמנים אתריים - דוטרה | חנות מוצרים טבעיים - דוטרה מפת האתר
Bookmark and Share

לקבלת הדו"ח במתנה:

"כיצד ניתן לטפל בהפרעות קשב וריכוז ללא ריטלין"
דוא"ל *
שם
טלפון נייד
אני מאשר את תנאי ההרשמה 
אנחנו מתחייבים לא להשתמש בנתוני ההרשמה לשום שימוש מלבד זה המצויין למעלה

qrcode
Menu

 

הפרעת קשב וריכוז והיפראקטיביות

הפרעה בריכוז ובקשב / היפראקטיביות הינה הפרעה נפוצה בילדים שמתמידה לעיתים בגלל ההתבגרות ולגיל המעבר. ההפרעה נובעת מקושי בוויסות קשב ומיקוד ריכוז. להפרעה רקע גנטי ברור ומרכיבים ביולוגיים אך גם סיבות נרכשות תועדו בין גורמי התופעה למשל, חבלת ראש בגיל צעיר, נטילת תרופות מסויימות (תרופות אנטי פירכוסיות), מחלות זיהומיות בילדים ועוד.
     
הפרעת קשב ריכוז (adhd) והיפראקטיביות (add)
 

מצב קליני
הפרעת קשב
עם או בלי היפר אקטיביות (ADD/ADHD) .
המונח ADHD  הפרעות קשב וריכוז עם היפראקטיביות.
המונח ADD   הפרעות קשב וריכוז ללא תנועיות יתר (היפראקטיביות).
 
תסמינים לחוסר קשב וריכוז
חוסר תשומת לב לפרטים, נראה שאינו מקשיב כשמדברים אליו ישירות, קושי באירגון פעילויות ומטלות, מתחמק ממילוי משימות בהן נדרש מאמץ מנטלי רצוף (כגון הכנת שיעורי בית), מרבה לשכוח, נוטה לאבד דברים הנדרשים למטלות או פעילויות כמו צעצועים, עפרונות ספרים, מכשירים שונים, מוסח בקלות ע''י גורמים חיצוניים, שכחן בפעילויות יום יומיות.

תסמינים להיפראקטיביות
מצב המכונה היפר אקטיביות, כולל הפרעות  נויירולוגיות שונות ורבות: מרבה להתנועע או להתפתל במושבו, עוזב את מקומו בכתה או במקומות אחרים בהם מצופה שישאר במקומו, מרבה להתרוצץ או לטפס במצבים בלתי הולמים, מרבה לדבר ללא הפסקה, קופץ ועונה לשאלות לפני שסיימו לשאול אותן, מתקשה לחכות לתורו, מפריע או מתערב בפעיולויות של אחרים כמו בשיחות או במשחקים. מתקשה להתרכז, מגיב בחריפות לגירויים והופך בתגובותיו האימפולסיביות והבילתי צפויות את חיי הוריו לקשים במיוחד. ההפרעה התיפקודית קיימת בדרך כלל הן בבית והן בביה''ס ומשפיעה במידה בולטת על יחסי החברה של הילד לטווח הארוך. היא משפיעה לרעה על ההישגים הלימודיים, ההצלחה המקצועית וההתפתחות האישית - חברתית. 

הפרעה בריכוז ובקשב / היפראקטיביות הינה הפרעה נפוצה בילדים שמתמידה לעיתים בגלל ההתבגרות ולגיל המעבר. ההפרעה נובעת מקושי בוויסות קשב ומיקוד ריכוז. להפרעה רקע גנטי ברור ומרכיבים ביולוגיים אך גם סיבות נרכשות תועדו בין גורמי התופעה למשל, חבלות ראש בגיל צעיר, נטילת תרופות מסויימות (תרופות אנטי פירכוסיות), מחלות זיהומיות בילדים ועוד. ההפרעה מלווה לעיתים בהפרעות פסיכיאטריות נוספות כגון הפרעות במצב רוח, הפרעות חרדה, הפרעות התנהגות ולקויות למידה.
ילד עם הפרעת קשב וריכוז והיפראקטיביות. להפרעות קשב וריכוז יש פתרון טבעי, יעיל ובטוח לשימוש. צריך עזרה? להתקשר עכשיו ליוסי,  050-5342196

היפראקטיביות פוגעת ב-10% מאוכלוסיית הילדים בגיל בית ספר ובסטטיסטיקה היא שכיחה בקרב בנים פי 3-5 מאשר בקרב בנות.

הפרעת קשב וריכוז - אבחנה קלינית
ניתן לתמוך באבחנה על ידי מבחנים למדידת התמדה וקשב. אנשי מקצוע מבססים בדרך כלל את אבחנת   ADD/ADHD על הקווים המנחים שפורסמו במדריך לאבחנות פסיכיאטריותDSMIV ובהם כלולות תסמונות של הפרעות קשב,היפראקטיביות ואימפולסיביות.
לאישור האבחנה דרוש קיומם של 6 תסמינים או יותר, מתוך רשימה של 8-9 תסמינים, להתמיד במשך 6 חודשים לפחות בחומרה שאינה תואמת את רמת ההתפתחות של הילד. בסיוע לאבחון אפשר להשתמש בשאלונים המיועדים להורים ומורים, או בדיקת קשב ממוחשבת כגון מבחן TOVA    
TOVA = Test Of Variables Of Attention 
האבחון והטיפול בילדים עם ADHD היא משימה בה נוטלים חלק אנשי מקצוע מתחומים שונים בקהילה, אנשי חינוך לצורך בדיקה דידקטית, פסיכולוגים - האבחון הפסיכולוגי הינו פרמטר נוסף ומטרת האבחון הינה הערכת הפוטנציאל האינטלקטואלי ובדיקת השפעות רגשיות ו/או קוגנטיביות על תהליכי למידה, רופאים - נויירולוגים/ פסיכיאטרים לאבחון הקשור לשינויים מבניים ביוכימיים ומטבוליים במוחות הילדים עם ההפרעות הללו. שינויים אלה כללו הבדלי גדלים באיזורים שונים במוח, תמונת מיפוי שונה של הפעילות החשמלית במוח מבחינת תדירות הגלים ועוצמתם, ירידה בריכוזם של של נויירוטרנסמיטורים (מעבירים כימיים בין עצביים) במיוחד באונה הרכתית והפחתה בזרימת הדם המוחית לאיזורים מסויימים. משתתפים באבחון גם עובדים סוליאליים. אם כן כל גורמי האבחון נחוצים לצורך אבחנה מבדלת ומעקב. להם יש את הכילים לכך ועל כן הם גורמים חשובים בקהילה. אבחון וטיפול מוקדם עם שיתוף פעולה מצד הילד וצומת לב מצד משפחתו יכולים להגדיל את סיכויי השיפור ואף החלמה ממצב זה.


מחקרים בנושא הפרעות קשב וריכוז
ישנם כמה מודלים מחקריים בתחום הגנטיקה הנויירוכימיה ומודל נויירופסיכולוגי. אין תשובה חד משמעית. המוח הוא איבר שרב הניסתר בו על הנגלה וממשיכים לחקור את התופעה הזו והראיה לכך היא שהתרופה לא משפיעה לטובה על כל אחד, תרופה המתאימה לאחד לא מתאימה לשני, מינון שמתאים לאחד לא מתאים לשני וישנן תופעות ליוואי לאין ספור (יפורטו בהמשך).
נותרו נושאים רבים שנויים במחלוקת ובעיקר אמורים הדברים לגבי דרכי טיפול.


יש פתרון יעיל וטבעי להפרעות קשב וריכוז, להיפראקטיביות ולבעיות זיכרון (ראו גם קישור מתחת לסרטון):

 

אם עדין לא קראתם את הדו"ח המיוחד שלי נגד ריטלין – לחצו כאן

הפוסט תרם לך במשהו? למדת משהו חדש? מסקרן אותך? מה דעתך להגיב או לשתף?

 

יש אור בקצה המנהרה - טיפול טבעי יעיל ובטוח להפרעות קשב וריכוז (ADHD) והיפראקטיביות 

אזהרה שפורסמה במקומון בעניין תרופת הריטלין (Ritalin), קונצרטה (Concerta) ונגזרותיהן.

כמוסות לינצ'י F003 (פורמולה דור שלישי) של קונצרן פוהו - FOHOW 

מהפכת הריטלין - חודש מרס 2008

כיצד ניתן לטפל בהפרעות קשב ללא ריטלין!

רצוי ומומלץ לטפל בבעיות אלו בדרכים אלטרנטיביות (טבעיות) שבעזרתן ניתן יהיה למנוע את נטילת התרופות כמו: ריטלין שהשפעתו עד 5 שעות, קונצרטה שהוא ריטלין ארוך טווח שהשפעתו עד 12 שעות ונגזרותיהן. התרופה גורמת כנראה? להגברת ריכוז של מעביר כימי במוח - מעביר גירוי עצבי שרמתו נמצאה בירידה בחלק מהלוקים בה. במקרים מסויימים ניתנות תרופות חליפיות הכוללות תכשירי הרגעה שונים ונוגדי דיכאון.
או לחילופין ניתן יהיה באמצעות תוצאות הטיפול ברפואה המשלימה  להקטין את מינון התרופה בתיאום עם הגורמים שהחליטו לתת אותה.

תופעות ליוואי בתרופת הריטלין וניגזרותיו
בהפרעות קשב וריכוז והיפראקטיביות הרפואה המערבית (הקונבנציונלית) מטפלת באמצעות תרופת הריטלין ונגזרותיו.
הריטלין היא תרופה ממשפחת האמפיטמינים, קבוצת תרופות המגרה את מערכת העצבים ואשר יש בה סכנה ממשית של התמכרות. האשמות אחרות שנתלו בריטלין כמו: עיכוב בגדילה, פגיעה בתפקודי כבד והתמכרות (כאמור) הוכחו כבילתי נכונות בתנאי שמקפידים על מינון הולם.
מי יודע מה זה מינון הולם?

ישנן גם תופעות נדירות של כאבי בטן, כאבי ראש, עלולות להיות תופעות של הזיות, מחשבות התאבדות, התנהגות פסיכותית והתנהגות אלימה עויינת, התנהגות מופנמת - "זומבי", רעידות, הזעה מוגברת, דופק מואץ, קשיי הרדמות, "תיקים" בפנים, ירידה בתיאבון, עצירות, עצירת שתן, יובש בפה ובעיות רגשיות.
רבות מתופעות הלוואי של התרופה טרם הובררו.

טיפול באמצעות רפואה משלימה בהפרעת היפראקטיביות, קשב וריכוז

"לתקציר הכתבות"  

 

 
 
 

 

כל הזכויות שמורות לפוקוס-רפואה משלימה © 2024 - 2004
RSS הוסף למועדפים שלח לחבר הפוך לדף הבית הדפס