טיפול בכאב סו ג'וק שמנים אתריים לרפלקסולוגים רפלקסולוגיה טיפול בבעיות אורטופדיה פתרון טבעי ל- adhd ארומתרפיה - קורס ארומתרפיה בשיטת מ.ס.ת. למטפל ברפואה משלימה הרצאות בריאות בראשל"צ עיסוי רפואי עיסוי ספורטאים אירידיולוגיה (אבחון) חנות האתר הזדמנות עסקית (מצגת) הפורמולות הסיניות טיפול ל- אוסטיאופורוזיס ניקוי מעיים, ניקוי רעלים הורדת משקל / הרזיה טיפול במחלת טרשת עורקים תפקודי כליות | טיפול חגורות אורטופדיה לכאבי גב מטפל ברפואה משלימה? כנס! כולסטרול וסטטינים אפילפסיה | טיפול טבעי היגיינת הפה אנטי-אייג'ינג לטיפוח העור הורדת נפיחות מתחת לעיניים שמנים אתריים - דוטרה | חנות מוצרים טבעיים - דוטרה מפת האתר
Bookmark and Share

לקבלת הדו"ח במתנה:

"כיצד ניתן לטפל בהפרעות קשב וריכוז ללא ריטלין"
דוא"ל *
שם
טלפון נייד
אני מאשר את תנאי ההרשמה 
אנחנו מתחייבים לא להשתמש בנתוני ההרשמה לשום שימוש מלבד זה המצויין למעלה

qrcode
Menu

האם טיפול רפלקסולוגי עלול להתנגש עם טיפול קונבנציונאלי (תרופתי/אחר)?

 

טיפול רפלקסולוגי לא מתנגש עם הטיפול הקונבנציונאלי – ההיפך הוא הנכון, הוא מעצים את השפעת התרופות ובאמצעותו (כפי שהוזכר בשאלה הקודמת) ניתן להקטין את המינון.

לרוב אין בטיפולי רפלקסולוגיה קונטרה אינדיקציה (התווית נגד), למעט במצבים בודדים.

ישנה אסכולה אחת שלפיה, כשרואים באמצעי הדמיה קונבנציונאליים קריש/קרישי דם (טרומבוליטים) בכלי דם יש להמתין עם הטיפול הרפלקסולוגי או כל טיפול מגע אחר. הרפואה הקונבנציונאלית מבצעת טיפולי טרומבוליזה (הזרקת חומרים ממיסי קרישי דם) ורק לאחר מכן אפשר לטפל בטיפולי מגע, וזאת על מנת למנוע שתסחיף יגיע דרך מחזור הדם ללב או לעורק הריאה ויגרום לנזק מיידי ואף למוות.

מומלץ לא לטפל באישה הרה בשלושת החודשים הראשונים להריון (כמו גם בעיסוי) מכיוון שהם החודשים הקריטיים להיקלטות העובר בדופן הרחם ובחודשים האלה קורות רוב ההפלות. מהחודש הרביעי ואילך אפשר לטפל. הנחייה זו קיימת במספר תחומים ברפואה המשלימה. אך בניגוד לאסכולה זו, ישנה דעה מנוגדת של מורי לרפלקסולוגיה מר שמוליק זיידל האומרת שבשלושת החודשים הראשונים דווקא חשוב לטפל מכיוון שבתחילת ההיריון הביצית החורגת הופכת לזקיק הצהוב שהוא אחראי להתפתחות העובר.

הזקיק הצהוב מפריש הורמון פרוגסטרון ומכין את הרחם לקליטת העובר ולכן מאוד חשוב לגרות את הזקיק הצהוב. יש הגיון רב באסכולה זו!

כל הזכויות שמורות לפוקוס-רפואה משלימה © 2023 - 2004
RSS הוסף למועדפים שלח לחבר הפוך לדף הבית הדפס