טיפול בכאב סו ג'וק שמנים אתריים לרפלקסולוגים רפלקסולוגיה טיפול בבעיות אורטופדיה פתרון טבעי ל- adhd ארומתרפיה - קורס ארומתרפיה בשיטת מ.ס.ת. למטפל ברפואה משלימה הרצאות בריאות בראשל"צ עיסוי רפואי עיסוי ספורטאים אירידיולוגיה (אבחון) חנות האתר הזדמנות עסקית (מצגת) הפורמולות הסיניות טיפול ל- אוסטיאופורוזיס ניקוי מעיים, ניקוי רעלים הורדת משקל / הרזיה טיפול במחלת טרשת עורקים תפקודי כליות | טיפול חגורות אורטופדיה לכאבי גב מטפל ברפואה משלימה? כנס! כולסטרול וסטטינים אפילפסיה | טיפול טבעי היגיינת הפה אנטי-אייג'ינג לטיפוח העור הורדת נפיחות מתחת לעיניים שמנים אתריים - דוטרה | חנות מוצרים טבעיים - דוטרה מפת האתר
Bookmark and Share

לקבלת הדו"ח במתנה:

"כיצד ניתן לטפל בהפרעות קשב וריכוז ללא ריטלין"
דוא"ל *
שם
טלפון נייד
אני מאשר את תנאי ההרשמה 
אנחנו מתחייבים לא להשתמש בנתוני ההרשמה לשום שימוש מלבד זה המצויין למעלה

qrcode
Menu

האם טיפול רפלקסולוגי/עיסוי/שיאצו מתאים לכל אחד?

   

בעיקרון טיפול רפלקסולוגי/עיסוי/שיאצו עשוי להתאים לכל אחד פרט למספר מצבים של בעיה/מחלה אשר בהם טיפול בשיטה כזו או אחרת עלול לגרום להתוויות נגד (קונטרה אינדיקציה).
יחד עם זאת שיטה אחת של טיפול עשויה להתאים יותר למחלה/בעיה מסוימת משיטה אחרת.

להלן מספר דוגמאות:
 
א. במידה ויש קריש/קרישי דם במחזור הדם או במיקום מסוים בגוף עקב בעיה רפואית, רצוי לא לעבוד על המטופל בטיפולי מגע עד שיסיים טיפול טרומבוליטי ע"י עירוי של אנזים כגון סטרפטוקינאז אל תוך הדם בכדי להמיס את הקריש.
קריש דם (תסחיף) שנע בזרם הדם עלול לגרום לחסימה בעורק ריאתי ולגרום לחנק עד למוות, או לחסימה באזור הלב ולגרום לדום לב. תסחיף בעורק קורונרי עלול לגרום להתקף לב (אוטם) עקב חסימת דם לשריר הלב. כמו כן עלול קריש דם להגיע לכלי דם מוחי ולגרום לשבץ מוחיוכו'.

 
ב. רוב טיפולי המגע לא מומלצים לאישה בהריון מתחילתו עד סוף החודש השלישי - זה זמן קריטי שבו העובר מושרש ואמרו להיקלט היטב על דופן רירית הרחם. לאחר מכן אפשר ורצוי לטפל באישה הרה עד תום ההיריון. אפשר לטפל בכאבי גב בזמן ההיריון ואף לקדם זירוז צירים ולידה במידה ואלה מאחרים לבוא.

 
ג. חולה במחלת סרטן שיש לו גידול ממאיר, עלול בטיפול מגע להגיע למצב של פיזור גרורות ועל כן במקום תועלת יגרם לו נזק - מצב מסוכן. בעניין זה יש לקבל הנחיות בהתאם.


ד. מקרה של אישה בגיל מתקדם שהגיעה למרפאת כאב לטפל בכאבים אורטופדיים שמוקרנים מחוליות צוואריות לכיוון העורף הראש ואזור הכתפיים. (ברקע האישה סובלת ממחלת לב וגם מלחץ דם גבוה).
הוחלט להפנות אותה לדיקור סיני. במקום להקל על מכאובה לאחר יום נאלצה להגיע לבית חולים עם עליה דרסטית בלחץ הדם (ככל הנראה בעקבות התווית נגד).
טיפול בפיזיותרפיה לא עזר גם כן, המטופלת הגיעה אלי לעיסוי רפואי/טיפול אורטופדי והצלחתי לגרום באמצעות טכניקה מסוימת לשיפור רב, ולהקלה ניכרת בכאבים.
האישה לא יכלה להירדם בלילות בשום תנוחה וכשהגיעה אלי ניכרו הכאב והסבל על פניה. כיום היא מרגישה הרבה יותר טוב, ישנה היטב ומגיעה אלי לטיפול עם חיוך על הפנים. (ההנחה שלי שבנוסף לדפורמציה בחוליות הצוואר היו לה אוסטאופיטים בין החוליות).
 

ה. הטיפול בשיאצו הוא טיפול של לחיצות לאורך המרידיאנים (קווי האנרגיה לאורך הגוף). טיפול זה לא מתאים לאנשים מבוגרים חולים ותשושים שגופם חלש כולל המערכת הגרמית. טיפול כזה על גופם עלול לגרום לכאבים ונזקים, וכמו כן אינו מתאים למצבים בהם יש התוויות נגד (כמובן כל מטפל צריך לדעת מה המגבלות).

 
ו. הסו ג'וק (רפואה קוריאנית) מטפלת גם במחלות קשות ואם המטפל לא מקצוען ומיומן הוא עלול במקום להביא להטבה/הבראה של המטופל לגרום לו לתוצאה הפוכה או לנזקים (במקרה הטוב המצב יישאר סטטי ללא הטבה).

 

כל הזכויות שמורות לפוקוס-רפואה משלימה © 2023 - 2004
RSS הוסף למועדפים שלח לחבר הפוך לדף הבית הדפס